Ziemia tłusto rodzi.
Człowiek umiera.
Kamienie w pryzmę
uniżenie kładą. Dziesięcioleciami w warstwy.
Lipiec i sierp...
Dwa miesiące cieleśnie
wypełnione życiem.
Wchodzę biodrami, udami, brzuchem,
potem klatką piersiową w łąkę.
Ptaki, owady. O nich nie wspomniałem.
Podobne wpisy

Wiara w magiczną moc słowa. Klątwy w Internecie
Wiara w magiczną moc słowa. Klątwy w Internecie Poprawiona wersja tekstu ukazała się w czasopiśmie „Tekstualia”, 1 (4)/2006 I Na początek kilka przykładów klątw znalezionych w kwietniu 2005 roku w Internecie na polskich stronach www. 1 Na stronie free.of.pl/m/mysticearth/magia/czarna%20magia/klatwa.html możemy przeczytać taki oto tekst: „Krzywda została wyrządzona Przyzywam żywioły Wzywam żywioły Zaklinam je w mojej…

Tożsamość mordercy. Przypadek Zdzisława Marchwickiego, Wampira z Zagłębia
Tekst w poprawionej wersji ukazał się w książce „Wobec tożsamości. Teorie, wymiary, ekspresje”, pod red. I. Borowik i K. Leszczyńskiej, Nomos, Kraków 2007 Uwagi wstępne Mimo że od śmierci Zdzisława Marchwickiego minęło już blisko 30 lat, bo powieszono go w końcu 1976 roku, niedługo po tym, jak 25 września Sąd Najwyższy postanowił utrzymać w mocy…
Tożsamość mordercy. Przypadek Zdzisława Marchwickiego, Wampira z Zagłębia
Uwagi wstępne Mimo że od śmierci Zdzisława Marchwickiego minęło już blisko 30 lat, bo powieszono go w końcu 1976 roku, niedługo po tym, jak 25 września Sąd Najwyższy postanowił utrzymać w mocy wyrok Sądu I instancji, historia Wampira z Zagłębia nadal jest pisana. A właśnie jej „pisaniu” poświęcony jest ten tekst. Jest to studium…

Proza kobiecych marzeń
Proza kobiecych marzeń Tekst w poprawionej wersji ukazał się w czasopiśmie „Biuletyn Informacyjny Biblioteki Narodowej” 2005, nr 173. Kiedy po roku 1989 pojawiły się pogardliwe określenia „ludlumy” i „harlekiny[1]”, stanowiące wyraz zawodu i histerii środowisk intelektualnych kształtem, jaki przybierały preferencje czytelnicze w wolnej Polsce, mało kto spodziewał się zapewne, jak szybko nastąpi pogodzenie się z…
Proza kobiecych marzeń
Tekst w poprawionej wersji ukazał się w czasopiśmie „Biuletyn Informacyjny Biblioteki Narodowej” 2005, nr 173. Kiedy po roku 1989 pojawiły się pogardliwe określenia „ludlumy” i „harlekiny[1]”, stanowiące wyraz zawodu i histerii środowisk intelektualnych kształtem, jaki przybierały preferencje czytelnicze w wolnej Polsce, mało kto spodziewał się zapewne, jak szybko nastąpi pogodzenie się z tym stanem rzeczy….

„Nowy Nurt” – pismo dialogu wewnątrzpokoleniowego
„Nowy Nurt” – pismo dialogu wewnątrzpokoleniowego Tekst w poprawionej wersji ukazał się w czasopiśmie „Ha!art” 2004, nr 19 A. Kolejne lata kształtowania się obiegu literatury polskiej po 1989 r. prowadziły do względnej stabilizacji sytuacji instytucji literackich. Wśród nich czasopisma poświęcone tzw. młodej literaturze zajmowały – także pod względem liczby – znaczące miejsce. Periodyki takie jak…